Copa America: Peru pokonało Wenezuelę w meczu o 3. miejsce

2011.07.24//  D. Pęgiel
Reprezentacja Peru pokonała 4:1 (1:0) Wenezuelę w spotkaniu o trzecie miejsce turnieju Copa America. Wenezuelczyków trzykrotnie skarcił Paolo Guerrero, raz William Chiroque. Przegrani zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Juana Arango.
Początek spotkania należał do Wenezueli. W czwartej minucie Yohandry Orozco znakomicie zagrał do Giancarlo Maldonado, napastnik Vinotinto wpadł w pole karne rywali i zdecydował się na uderzenie. Jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Raula Fernandeza. Dalsze gra to już rosnąca przewaga podopiecznych Sergio Markariana. Wenezuelczycy bronili się najlepiej jak umieli, ale tuż przed przerwą Peru wyszło na prowadzenie za sprawą Chiroque.
Reprezentacja Peru
Reprezentacja Peru Reprezentacja Peru

Druga połowa rozpoczęła się od kilku zmarnowanych sytuacji Wenezueli, która od 58. minuty grała w dziesiątkę. Z boiska, za brutalny faul na Carlosie Lobatonie, wyleciał kapitan zespołu Tomas Rincon. Osłabienie rywali szybko wykorzystali Peruwiańczycy - w 64. minuciena 2:0 podwyższył Guerrero.

W 78. minucie nadzieje na odrobienie strat przywrócił Wenezuelczykom Juan Arango, zdobywając bramkę kontaktową. Jak się później okazało był to gol honorowy, gdyż w końcówce spotkania świetnie zaprezentował się Guerrero. Napastnik Hamburgera SV dwukrotnie wykorzystał niefrasobliwość przeciwników, ustalając wynik na 4:1.