Sport   »   Piłka nożna   »   Copa America: Peru lepsze od Meksyku

Copa America: Peru lepsze od Meksyku

2011.07.09//  D. Pęgiel
Reprezentacja Peru wygrała z Meksykiem 1:0 (0:0) spotkanie drugiej kolejki grupy C turnieju Copa America. Trzy cenne punkty zapewnił Peruwiańczykom Paolo Guerrero. W innym meczu tej grupy Urugwaj zremisował z Chile 1:1 (0:0). Bramkę dla Urugwajczyków strzelił Alvaro Pereira, do remisu doprowadził Alexis Sanchez.
Reprezentacja Peru
Reprezentacja Peru Reprezentacja Peru

W pierwszej połowie akcji ofensywnych było jak na lekarstwo. Jedną groźną sytuację stworzyli sobie zawodnicy Meksyku, ale futbolówka nie wpadła do bramki Raula Fernandeza. Po przerwie do pracy zabrali się Peruwiańczycy. W 50. minucie Paolo Guerrero strzałem głową próbował pokonać golkipera rywali, ale bez efektów. Kilka chwil później świetną okazję zmarnował Juan Vargas, który trafił w słupek bramki Luisa Michela.

W 83. minucie zwycięskiego gola zdobył Guerrero, który wykorzystał niefrasobliwość obrońców Meksyku po rzucie rożnym i i wpakował piłkę do siatki rywali. Peru dzięki wygranej ma na swoim koncie cztery punkty i jest coraz bliżej awansu do dalszych rozgrywek. Inaczej prezentuje się sytuacja Meksyku, który zaliczył drugą porażkę i może powoli pakować się do domu.