Cieślak z brązowym medalem na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Pierwszy medal dla polskich pływaków na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich zdobył Marcin Cieślak, zajmując trzecie miejsce na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Mateusz Wysoczański, który również startował w dzisiejszych finałach, na dystansie 200 m stylem grzbietowym zajął ósme (ostatnie) miejsce z rezultatem 2:05,01.

Cieślak z brązowym medalem na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Cieślak z brązowym medalem na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Zawody w stylu motylkowym wygrał 17-letni reprezentant Węgier Bence Biczo, który pokonał dystans w 1:55,89 , Polski vice-mistrz Europy juniorów na tym dystansie przypłynął z czasem 1:57,68. Cieślaka wyprzedził również reprezentant RPA, Chad le Clos.