Chelsea Londyn pokonała Liverpool w Premier League

2013.12.29//  P. Rączka
W hitowym spotkaniu 19. kolejki Premier League piłkarze Chelsea Londyn pokonali 2:1 Liverpool i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Liverpool po drugiej porażce z rzędu spadł na piątek miejsce i traci do prowadzącego Arsenalu Londyn sześć "oczek". Spotkanie budziło dodatkowe zainteresowanie z faktu, że po raz kolejny na murawie spotkał się Luis Suarez z Branislavem Ivanovicem. W poprzednim sezonie Urugwajczyk ugryzł rywala, za co pauzował 10 meczów.
Pierwsza bramka padła już w 3. minucie, a zdobył ją Martin Skrtel, który wykorzystał błędy w szykach obronnych rywali. Po kwadransie gry padła bramka wyrównująca, a jej autorem był Eden Hazard. Jeszcze przed przerwą The Blues na prowadzenie wyprowadził Samuel Eto'o. Wynik nie uległ już zmianie, choć czasu do końca było jeszcze sporo.