Cavaliers i Celtics awansowali do 2. rundy playoffs NBA

2010.04.28//  R. Staniec
Za nami kolejne spotkania pierwszej rundy playoffs w lidze NBA. Poznaliśmy kolejne dwie drużyny, które awansowały do drugiej rundy rozgrywek po sezonie zasadniczym.

Dwie porażki Los Angeles Lakers z młodą drużyną Oklahoma City Thunder musiały podziałać na graczy Lakers niczym zimny prysznic. Otrzeźwienie miało jednak zbawienny efekt. W meczu numer 5. drużyna z Los Angeles bez problemu poradziła sobie z graczami Thunder.
Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzania Lakers i runu 10:0. Świetne spotkanie zanotował Pau Gazol (25 pkt i 11 zbiórek), wtórował mu Andów Bynum (21 punktów). Lider Lakers, Kobe Bryant skupił się na kreowaniu pozycji partnerom (7 asyst), niż na rzucaniu (13 punktów).
NBA Playoffs
NBA Playoffs NBA Playoffs

Po stronie Oklahomy City Thunder nieskutecznie zagrali liderzy zespołu: Kevin Durant i Russell Westbrook. Trafili oni w sumie tylko 9 z 27 rzutów. Zdobywając odpowiednio 17 i 15 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 111:87. O przewadze Lakers niech świadczy fakt, że Bryan odpoczywał na ławce całą czwartą kwartę.

W rywalizacji do 4. zwycięstw mamy stan 3-2 dla Los Angeles Lakers. Czy młody zespół Thunder pokusi się o niespodziankę w kolejnym meczu? Na pewno będzie to bardzo trudne. Drużyna z Los Angeles ma wielkie doświadczenie i na pewno nie zlekceważy rywala, który pokazał, że jest bardzo groźny.

Dallas Mavericks przystępowali do 5. spotkania z San Antonio Spurt mając nóż na gardle. Porażka oznaczałby eliminacje w playoffs. Zawodnicy Mavericks przystąpili do meczu bardzo skupieni i od razu przejęli inicjatywę. O dominacji zawodników z Texasu niech świadczy fakt, że wygrali oni każdą kwartę i meczu, który ostatecznie zakończył się wynikiem 103:81 dla Mavericks.
Znakomite spotkanie rozegrał Caron Butler, który rzucił aż 35 punktów i miał 11 zbiórek. Dobre zawody rozegrali również Dirk Nowitzki (15 punktów i 9 zbiórek) i Jason Kidd (10 punktów, 7 zbiórek, 7 asyst).

W serii pomiędzy drużynami Spurs i Mavericks mamy wynik 3-2. Wygląda na to, że drużyna z Dallas tanio skóry nie sprzeda i rywalizacja może jeszcze potrwać.

Nie było niespodzianki w meczu 5. pomiędzy faworyzowanymi Cleveland Cavaliers i Chicago Bulls. Bardzo dobrze zaprezentował się Shaquille O’Neal, który zagrał jedno z najlepszych spotkań od czasu odniesienia kontuzji z lutym tego roku. Center Cavaliers zdobył 14 punktów, 8 zbiórek i rozdał 3 asysty. Świetnie zaprezentował się również Antawn Jamison, który uzbierał 25 punktów. Co równie ważne, dobrze zastąpił w pierwszej kwarcie LeBrona Jamesa, który odczuwał skutki kilku starć z twardo grającymi zawodnikami Bulls.
W szeregach Bulls, jak zwykle dobrze spisał Derrik Rose (31 punktów). Mógł on zostać również bohaterem meczu, gdyby na 10 sekund przed końcem spotkania wykorzystał szansę doprowadzenia do dogrywki. Ostatecznie mecz wygrali Cavaliers 96:64, wygrali całą serię 4-1 i awansowali do drugiej rundy playoffs, gdzie zmierza się z Boston Celtics.

Boston Celtics uporali się z Miami Heat w piątym spotkaniu 96:86 i awansowali do 2 rundy playoffs. Drużynie z Miami nie pomógł genialny D-Wade. Wydaje się, że drużyna Heat jest bardziej myślami już w offseason.
Kibiców i zawodników bardziej ekscytuje przyszłość, niż przegrane playoffs. Dla Heat obecny sezon był bardziej czasem na przeczekanie. Miami Heat będą ważnym graczem na rynku wolnych agentów z uwagi na sporą gotówkę do wydania i wielką gwiazdę w składzie (o ile zostanie w klubie) czyli Wade’a.