2014.04.27//  M. Mikołajczyk
Bayern Monachium pewnie, bo z przewagą trzech bramek wygrał na własnym stadionie z Werderem Brema. Ligowe zwycięstwo mistrzom Niemiec wbrew pozorom nie przyszło jednak łatwo. Bawarczycy po pierwszej połowie przegrywali 1 do 2 i dopiero po przerwie z nawiązką odrobili straty.

Gole dla Bayernu zdobyli Frank Ribery, Claudio Pizarro (dwa), Bastian Schweinsteiger oraz Arjen Robben. Ten ostatni w 74. minucie ustalił wynik spotkania na 5:2 dla podopiecznych Pepa Guardioli. Klub z Monachium w sobotę tylko przez ostatnie 45 minut grał tak, jak powinien i jeśli chce myśleć o awansie do finału Ligi Mistrzów, to we wtorkowym starciu z Realem Madryt będzie musiał zaprezentować się zdecydowanie lepiej.
Bayern Monachium
Bayer Leverkusen
Borussia Dortmund

Doskonałą passę Borussi Dortmund przerwał za to Bayer Leverkusen. Żółto-czarni zremisowali na wyjeździe 2:2, a wszystkie bramki padły już w pierwszej połowie. W 7. minucie meczu na prowadzenie wyszli gospodarze, gdy po poprzeczce Stefana Kiesslinga piłkę do siatki wpakował Lars Bender. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 29. minucie gola na wyrównanie „główką” zdobył Oliver Kirch.

Bayer nie zamierzał zadowolić się podziałem punktów i chwilę później ponownie objął prowadzenie dzięki akcji z udziałem Juliana Brandta oraz Gonzalo Castro. Zaledwie 4 minuty potem sędzia podyktował „11” po zagraniu ręką w polu karnym Roberto Hilberta. Marco Reus stanął na wysokości zadania i pewnie pokonał stojącego pomiędzy słupkami Leno. Więcej bramek kibice na stadionie w Leverkusen nie zobaczyli. Robert Lewandowski opuścił murawę w 90. minucie, a jego gra pozostawiała sporo do życzenia. Całe spotkanie rozegrał natomiast Łukasz Piszczek.
W pozostałych spotkaniach 32. kolejki Bundesligi Hertha 2:0 pokonała w Berlinie Braunschweig, FSV Mainz w takim samym stosunku zwyciężył z drużyną FC Nuernberg, VfL Wolfsburg zremisował 2 do 2 z SC Freiburg, a w konfrontacja pomiędzy Hoffenheim, a Eintrachtem Frankfurt zakończyła się wynikiem 0:0.