Bundesliga. Wygrana Borussii, gol Błaszczykowskiego

W meczu ósmej kolejki Bundesligi FC Köln, dla którego zagrał Adam Matuszczyk, przegrało 1:2 z Borussią Dortmund z Piszczkiem, Błaszczykowskim i Lewandowskim w składzie. Dzięki siódmej wygranej w tym sezonie, drużyna z Zagłębia Ruhry awansowała na pozycję lidera niemieckiej ligi.
Świetne spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski, który w 20. minucie zdobył swojego pierwszego gola w obecnych rozgrywkach, a przez cały mecz był niezwykle aktywny na skrzydłach - zarówno w ataku, jak i w obronie.

Borussia Dortmund Jakub Błaszczykowski Borussia Dortmund

Ekipa z Kolonii większość swych akcji opierała na Lukasu Podolskim, co przyniosło efekt w 82. minucie, kiedy to Niemiec mocnym strzałem w okienko bramki Borussii doprowadził do remisu.

Borussia Dortmund

Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 dla przyjezdnych – gola dla drużyny z Dortmundu strzelił w doliczonym czasie gry Sahin.