Bundesliga: Schalke wygrało z Borussią

W hitowym meczu 25. kolejki Bundesligi piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen pokonali 2:1 Borussię Dortmund. W składzie gospodarzy pojawiła się cała trójka reprezentantów Polski. Mecz lepiej rozpoczęli mistrzowie Niemiec, ale to gospodarze jako pierwsi strzelali bramki. Wynik spotkania w 13. minucie otworzył Julian Draxler, wykorzystując bierną postawę obrońców. Gracze BVB starali się odpowiedzieć, ale znów musieli wyjmować piłkę z siatki, tym razem po trafieniu Huntelaara.
W drugiej połowie Juergen Klopp postawił na ofensywę, wpuszczając na plac gry Sahina i Rousa. Goście od razu prezentowali się znacznie lepiej i raz po raz straszyli obrońców rywali. W 59. minucie padła bramka kontaktowa, a zdobył ją Robert Lewandowski, wykorzystując podanie od Błaszczykowskiego. Okazji na wyrównanie - a później nawet na wygranie meczu - było wiele, ale zabrakło skuteczności i szczęścia.

Bundesliga: Schalke wygrało z Borussią Bundesliga: Schalke wygrało z Borussią Bundesliga: Schalke wygrało z Borussią Bundesliga: Schalke wygrało z Borussią Bundesliga: Schalke wygrało z Borussią Bundesliga: Schalke wygrało z Borussią