Bundesliga. Lewandowski strzela, Błaszczykowski asystuje

Borussia Dortmund zwyciężyła 3:1 Schalke 04 w derbach Zagłębia Ruhry. Bohaterem meczu okazał się japoński rozgrywający Shinji Kagawa, który przyćmił zespół gwiazd z Gelsenkirchen strzelając dwie bramki.
Wszyscy Polacy grający w Borussii rozpoczęli spotkanie na ławce. Najszybciej na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który asystował przy drugiej bramce Japończyka. 15 minut przed końcem na murawę wszedł Robert Lewandowski – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił trzeciego gola dla ekipy z Dortmundu. Kilka minut rozegrał także Łukasz Piszczek.

Bundesliga. Lewandowski strzela, Błaszczykowski asystuje Bundesliga. Lewandowski strzela, Błaszczykowski asystuje

Wicemistrzowie Niemiec zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Huntelaara w końcówce zawodów, które były kolejnym przegranym meczem Schalke 04 w tym sezonie. Do tej pory piłkarze z Gelsenkirchen polegli w czterech spotkaniach Bundesligi i raz w Lidze Mistrzów.