Bundesliga: Borussia przegrała. Lewandowski nie został królem strzelców!

W ostatniej kolejce Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund przegrali na własnym boisku 1:2 z walczącym o utrzymanie TSG 1899 Hoffenheim. Wynik ten oznacza dla gości, że nie zajęli na koniec sezonu miejsca w tabeli, które spowodowałby ich automatyczny spadek, a o utrzymanie będą walczyli w barażach. Wynik już w 6. minucie otworzył Robert Lewandowski, który na ten czas dzięki temu trafieniu zrównał się w klasyfikacji strzelców ze Stefanem Kiesslingem.
Gracz Bayernu Leverkusem jednak w ostatniej minucie meczu przeciwko Hamburger SV zapewnił swojej drużynie skromne zwycięstwo 1:0, a sobie koronę króla strzelców. Ważne spotkanie wygrało Schalke 04 Gelsenkirchen, które pokonało na wyjeździe 2:1 SC Freiburg w bezpośrednim meczu o miejsce premiujące grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Bundesliga: Borussia przegrała. Lewandowski nie został królem strzelców! Bundesliga: Borussia przegrała. Lewandowski nie został królem strzelców! Bundesliga: Borussia przegrała. Lewandowski nie został królem strzelców! Bundesliga: Borussia przegrała. Lewandowski nie został królem strzelców! Bundesliga: Borussia przegrała. Lewandowski nie został królem strzelców! Bundesliga: Borussia przegrała. Lewandowski nie został królem strzelców!