Bundesliga: Borussia pokonała Stuttgart. Lewandowski i Piszczek z bramkami

Borussia Dortmund pokonała w wyjazdowym meczu 2:1 VfB Stuttgart i utrzymała cztery punkty przewagi nad Bayerem Leverkusen. Bohaterami spotkania zostali Polacy – Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Pierwszy z nich otworzył wynik w 27. minucie, wykorzystując dośrodkowania Reusa na krótki słupek. Co ciekawe reprezentant Polski pojawił się na murawie kilka minut wcześniej, po tym jak zmienił brutalnie sfaulowanego Schmelzera.
Wynik ten utrzymywał się do 63. minuty, wówczas Maxim wpadł w pole karne i przy asyście dwóch obrońców oddał strzał w długi róg, doprowadzając do wyrównania. Kilka minut później gospodarze zaczęli grać w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę zobaczył Niedermeier. Fakt ten ułatwił nieco grę mistrzom Niemiec, a w pełni wykorzystał to Rober Lewandowski, który wykorzystał podanie od Piszczka i dał zwycięstwo BVB.

Bundesliga: Borussia pokonała Stuttgart. Lewandowski i Piszczek z bramkami Bundesliga: Borussia pokonała Stuttgart. Lewandowski i Piszczek z bramkami Bundesliga: Borussia pokonała Stuttgart. Lewandowski i Piszczek z bramkami Bundesliga: Borussia pokonała Stuttgart. Lewandowski i Piszczek z bramkami Bundesliga: Borussia pokonała Stuttgart. Lewandowski i Piszczek z bramkami Bundesliga: Borussia pokonała Stuttgart. Lewandowski i Piszczek z bramkami