Bundesliga: Borussia pokonała Nuernberg. Polacy w rolach głównych

2013.01.25//  P. Rączka
W meczu otwierającym 19. kolejkę Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund bez najmniejszych problemów pokonali 3:0 FC Nuernberg. W wyjściowym składzie gospodarzy pojawiło się trzech reprezentantów Polski i to oni byli głównymi bohaterami tego widowiska. Najpierw bramkę w 18. minucie zdobył Kuba Błaszczykowski, pewnie egzekwując rzut karny, jaki został podyktowany za faul na Łukaszu Piszczku.
Nie minęły dwie minuty, a prawy pomocnik BVB ponownie znalazł piłce drogę do siatki, tym razem wykańczając podanie Mario Goetze. W pierwszej połowie goli mogło paść więcej, ale zarówno Piszczek, jak i Lewandowski nie byli skuteczni. Druga połowa nie była już taka ciekawa, ale w końcówce spotkania najlepszy napastnik Bundesligi zdołał poprawić swój dorobek strzelecki w tym sezonie, posyłając piłkę pod poprzeczkę.