Bundesliga: Borussia pokonała Greuther Fuerth. Lewandowski z dwoma golami

2012.11.17//  P. Rączka
W meczu 12. kolejki Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund pokonali 3:1 Greuther Fuerth. W składzie mistrzów Niemiec od pierwszych minut pojawiło się trzech reprezentantów Polski. Najlepiej z nich zaprezentował się Robert Lewandowski, który zdobył w tym meczu dwie bramki. Najpierw w 3. minucie znalazł się w odpowiednim miejscu po indywidualnej akcji Goetze, a około dziesięć minut później pewnie egzekwował jedenastkę, która została podyktowana za faul na Błaszczykowskim.
Zanim jednak były gracz Lecha Poznań wpisał się na listę strzelców po raz drugi, wcześniej gola zdobyli goście, a dokładnie Zoltan Stieber, który wykorzystał sytuację "sam na sam". Kapitan Biało-Czerwonych wypracował nie tylko rzut karny w tym meczu, ale również trzecią bramkę, jaką strzelił Goezte.