Bundesliga: Borussia Dortmung pokonała SC Freiburg, dwa gole Lewandowskiego

Piłkarze Borussii Dortmund pokonali 4:1 SC Freiburg w wyjazdowym meczu 17. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Polacy – Robert Lewandowski strzelił dwa gole i zaliczył asystę, a Kuba Błaszczykowski także mógł cieszyć się z podania po którym padła bramka. Po pierwszej połowie mistrzowie Niemiec prowadzili 2:1 po golu napastnika reprezentacji Polski oraz Gundogana.
W drugiej części skuteczność czuwała nad podopiecznymi Jurgena Kloopa. Mecz choć można uznać za wyrównany – zwłaszcza, że to gospodarze byli częściej przy piłce, to jednak indywidualne umiejętności przesądziły o wysokiej wygranej. Po upływie godziny gry rezultat podwyższył Grosskreutz, a chwilę później ostatniego gola w meczu strzelił Lewandowski. Friebrug jedyną bramkę zdobył w 34. minucie, a jego autorem był Rosenthal.

Bundesliga: Borussia Dortmung pokonała SC Freiburg, dwa gole Lewandowskiego Bundesliga: Borussia Dortmung pokonała SC Freiburg, dwa gole Lewandowskiego Bundesliga: Borussia Dortmung pokonała SC Freiburg, dwa gole Lewandowskiego Bundesliga: Borussia Dortmung pokonała SC Freiburg, dwa gole Lewandowskiego Bundesliga: Borussia Dortmung pokonała SC Freiburg, dwa gole Lewandowskiego Bundesliga: Borussia Dortmung pokonała SC Freiburg, dwa gole Lewandowskiego