Bundesliga: Borussia Dortmund zatrzymana przez FC Nuernberg

2012.09.01//  P. Rączka
Piłkarze Borussii Dortmund zremisowali 1:1 na wyjeździe z FC Nuernberg w meczu 2. kolejki Bundesligi. Mistrzowie Niemiec musieli odrabiać straty od 31. minuty, kiedy to do ich siatki trafił Tomas Pekhart. Czech wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Hiroshiego Kiyotake, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Odpowiedź podopiecznych Jurgena Kloppa przyszła bardzo szybko, gdyż dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Kuba Błaszczykowski.
Od pierwszych minut w składzie gości pojawiła się trójka naszych reprezentantów. Najlepiej z nich zaprezentował się strzelec jedynego gola dla Borussii.