Bundesliga: Borussia Dortmund wygrała z Augsburgiem

2013.04.06//  P. Rączka
W meczu 28. kolejki Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund pokonali 4:2 walczący o utrzymanie FC Augsburg. Po raz pierwszy w tym sezonie podopieczni Juergena Kloppa rozpoczęli spotkania bez żadnego Polaka w składzie. Szkoleniowiec oszczędzał swoich najlepszych zawodników na rewanżowe spotkanie w Lidze Mistrzów z Malagą. Brak reprezentantów Polski był bardzo widoczny, a najlepiej świadczy o tym pierwsza połowa, którą gospodarze przegrali 1:2.
Po zmianie stron BVB zabrało się za odrabianie strat, a duża zasługa w tym Lewandowskiego i Goetze, którzy pojawili się na murawie w 52 minucie przy wyniku 2:2. Niemiec asystował przy bramce Subotica, a były napastnik Lecha Poznań ustalił wynik w ostatniej minucie spotkania. "Lewy" strzelił wcześniej jeszcze jedną bramkę, ale sędzia niesłusznie wskazał pozycję spaloną.