Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami

Piłkarze Borussii Dortmund pokonali 4:0 SC Freiburg w ostatnim spotkaniu sezonu w Bundeslidze. Dzięki tej wygranej mistrzowie Niemiec zakończyli sezon mając na koncie 81 punktów, co jest nowym rekordem ligi. Nawet Bayern Monachium za swoich najlepszych lat, nie zdołał zgromadzić tyle "oczek". Bohaterami tego spotkania zostali Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski - obaj strzelili po dwie bramki.
Już w 4. minucie kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców, wykorzystując podanie od Ilkaya Gundogana. Na kolejne trafienie kibice na Signal Iduna Park czekali kwadrans. Tym razem piłkę ładnie opanował Lewandowski, minął obrońce, po czym skierował ją do siatki. Siedem minut później Polak zdobył swoją 22. bramkę w sezonie, dobijając strzał Łukasza Piszczka. W 38. minucie wynik ustalił Błaszczykowski, który przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam.

Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła Freiburg. Lewandowski i Błaszczykowski bohaterami