Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła FC Koeln

Piłkarze Borussii Dortmund pokonali w wyjazdowym spotkaniu aż 6:1 FC Koeln w meczu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi. Po raz kolejny w podstawowym składzie wybiegła trójka reprezentantów Polski, która miała bardzo duży udział w takim wysokim zwycięstwie mistrzów Niemiec. Początek spotkania nie wskazywał na to, że goście odniosą aż tak wysokie zwycięstwo. Gospodarze już w 11. minucie wyszli na prowadzenie po golu Milvoje Novaković i zanosiło się na sensacje.
Po kwadransie od starty gola wyrównał Łukasz Piszczek i pierwsze połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Zaraz po zmianie stron na prowadzenie wyszła Borussia - piłkę zagrywał polski defensor, a gola zdobył Kagawa. Zanim Kozły zdążyły się pozbierać po stracie jednej bramki, to bardzo szybko padła kolejna. Tym razem gola zdobył Lewandowski po podaniu od Błaszczykowskiego.

Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła FC Koeln Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła FC Koeln

Czwarta bramka padła na dziesięć minut przed końcem, a do siatki tym razem trafił Guendogan. Nie minęły dwie minuty, a Kagawa mógł cieszyć się z kolejnego gola - ponownie asystował mu Piszczek. Ostatnie słowo należało do Ivana Perisića, który ustalił wynik spotkania.