Bundesliga: Borussia Dortmund pokonała Werder Brema

2012.03.17//  P. Rączka
Borussia Dortmund pokonała 1:0 Werder Brema w meczu 26. kolejki Bundesligi. Dzięki temu zwycięstwo mistrzowie Niemiec zrobili kolejny duży krok w kierunku obrony tytułu. W wyjściowym składzie Juergena Kloppa znalazło się trzech naszych reprezentantów - Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Tym razem Polacy choć zagrali dobre spotkanie, to jednak niczym szczególnym się nie wyróżnili - tak jak przyzwyczaili nas do tego we wcześniejszych meczach.
Zwycięski i jedyny gol padł osiem minut po pierwszym gwizdku arbitra. Kevin Grosskreutz wrzucił piłkę w pole karne do Ilkaya Gundogana, ten od razu zgrał ją do Shinji'ego Kagawy, a Japończyk oddając strzał głową, nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce.

Po pierwszej połowie Borussia powinna prowadzić przynajmniej 3:0, lecz przypomniała o sobie tzw. nieskuteczność. Po zmianie stron Werder nieco się ożył, jednak nie na tyle aby doprowadzić do wyrównania, lecz na tyle, aby nie ułatwiać rywalom zdobywania kolejnych goli.