Bundesliga: Borussia Dortmund pokonała Schalke. Łukasz Piszczek strzelił bramkę

2012.04.14//  P. Rączka
Piłkarze Borussii Dortmund pokonali 2:1 Schalke 04 Gelsenkirchen w wyjazdowym meczu 31. kolejki Bundesligi. Dzięki tej wygranej podopieczni Juergena Kloppa niemal przypieczętowali zdobycie drugiego z rzędu tytułu mistrza Niemiec. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 9. minucie spotkania - Jefferson Farfan przyjął piłkę przed polem karnym, zgubił jednego rywala i mocnym strzałem pokonał Romana Weidenfellera.
Królewsko-Niebiescy z prowadzenia cieszyli się zaledwie osiem minut. Wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Piszczek, który znakomicie wywalczył piłkę w polu karnym, wyprzedził obrońcę po czym oddał precyzyjny strzał z ostrego kąta. W drugiej połowie większą przewagę mieli goście. W 63. minucie padła zwycięska bramka, a tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Kehl, wykorzystując błąd defensorów. Do końca obraz gry nie uległ zmianie i lekką przewagę zachowywał aktualny i przyszły mistrz Bundesligi.