2012.02.27//  P. Rączka
Borussia Dortmund pokonała 3:1 Hannover 96 w meczu 23. kolejki piłkarskiej Bundesligi. W wyjściowym składzie mistrzów Niemiec pojawiła się trójka naszych reprezentantów i to głównie dzięki ich wybornej postawie, trzy punkty zostały na Signal Iduna Park. Pierwsza bramka padła w 27. minucie - Łukasz Piszczek zagrał do Roberta Lewandowskiego, ten wpadł z piłką w pole karne i mocnym uderzeniem pokonał Rona Roberta Zielera.
Dziesięć minut po przerwie Polskie trio wypracowało kolejną bramkę dla BVB. Łukasz Piszczek zagrał do Kuby, a ten do Lewandowskiego, który zdobył swoją 16 bramkę w sezonie.

Hannover grający w tym meczu bez Artura Sobiecha (kontuzja), zdołał dość szybko strzelić wyrównującego gola - ładnym uderzeniem popisał się Didier Ya Konan. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Kloppa, którzy w doliczonym czasie gry ustalili wynik spotkania - siódmą asystę w sezonie zaliczył Błaszczykowski, a gola zdobył Ivan Perisić.