Bundesliga: Borussia Dortmund pokonała FC Nuernberg, asysta Piszczka

2012.02.03//  P. Rączka
Borussia Dortmund pokonała 2:0 w wyjazdowym spotkaniu 1. FC Nuernberg w meczu 20. kolejki Bundesligi. W składzie mistrzów Niemiec, od początku spotkania na murawie pojawiła się trójka Polaków – Lewandowski, Błaszczykowski i Piszczek. Pierwsze minuty rywalizacji były wyrównane, a podopieczni Jurgena Kloppa z minuty na minutę zaczynali pomału łapać swój rytm. Dobre okazje na strzelenie bramki mieli gospodarze, lecz aktywny Pekhart miał problemy ze skutecznością.
Jeszcze przed przerwą dogodną okazje dla Borussii zmarnował Kevin Grosskreutz. Po zmianie stron goście szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Sebastiana Kehla, który wykorzystał ładne podanie od Piszczka. Ostatnią bramkę w meczu w 82. minucie strzelił Barrios, który dziesięć minut wcześniej zmienił Roberta Lewandowskiego.