Bundesliga: Bayern Monachium wygrał z Wolfsburgiem

W pierwszym meczu 22. kolejki Bundesligi piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe 2:0 Wolfsburg i umocnili się na prowadzeniu w tabli. Goście od samego początku prezentowali się lepiej na boisku, ale prowadzenie zdołali objąć dopiero w 36. minucie, gdy Bastian Schweinsteiger zagrał do Mario Mandzukica, a ten popisał się wspaniałą przewrotką. Trafienie to pozwoliło Chorwatowi ponownie samodzielnie objąć prowadzenie w klasyfikacji króla strzelców, wyprzedzając Roberta Lewandowskiego.
Po zmianie stron wicemistrzowie Niemiec nie grali już z takim polotem - bardziej liczyli na kontry, choć co jakiś czas również kreowali dobre sytuacje. Gospodarze mając więcej miejsca do gry starali się doprowadzić do remisu, lecz każdy ich strzał bronił Manuel Neuer. Wynik ustalił w samej końcówce Arjen Robben, zapewniając Bawarczykom spokojniejsze ostatnie minuty.

Bundesliga: Bayern Monachium wygrał z Wolfsburgiem Bundesliga: Bayern Monachium wygrał z Wolfsburgiem Bundesliga: Bayern Monachium wygrał z Wolfsburgiem Bundesliga: Bayern Monachium wygrał z Wolfsburgiem Bundesliga: Bayern Monachium wygrał z Wolfsburgiem Bundesliga: Bayern Monachium wygrał z Wolfsburgiem