Bundesliga: Bayern Monachium rozbił Hamburger SV, gol Łukasza Piszczka dla Borussi Dortmund

W sobotnie popołudnie rozegrano komplet spotkań przedostatniej, bo 33. już kolejki niemieckiej Bundesligi. W wielkim stylu po wyjazdowe zwycięstwo sięgnęli piłkarze Bayernu Monachium, którzy zrehabilitowali się swoim kibicom za porażkę w półfinale Ligi Mistrzów. Trzy punkty za wygraną z Hoffenheim zdobyli również zawodnicy Borussi Dortmund.

Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek

Bayern chce jak najszybciej zapomnieć o niepowodzeniu w Champions League. Bawarczycy zgodnie z przewidywaniami zdeklasowali broniący się przed spadkiem Hamburger SV, wygrywając aż 4 do 1. Goście prowadzenie objęli już w 32. minucie za sprawą Mario Goetzego, który w całym spotkaniu dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Borussia Dortmund

Swoje gole dla przyjezdnych dołożyli również Thomas Mueller oraz Claudio Pizarro – ten ostatni popisał się efektowną przewrotką. Drużyna Pepe Guardioli już znacznie wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo Niemiec, ale mimo to nadal udowadnia, że na krajowym podwórku nie ma sobie równych.
Swoich kibiców nie zawiodła także Borussia Dortmund, choć w jej przypadku wygrana nie przyszła jednak tak łatwo. Żółto-czarni po pięciu minutach przegrywali 1:0, ale dzięki Kevinowi Grosskreutzowi, Henrichowi Mchitarjanowi i Łukaszowi Piszczkowi jeszcze przed zmianą stron zdołali objąć prowadzenie. Końcowy rezultat pojedynku zespołu Juergena Kloppa z Hoffenheim w 66. minucie ustalił Suele.
W innych spotkaniach Bundesligi Bayer Leverkusen wygrał 2:0 Eintracht Frankfurt, Werder Brema w takim samym stosunku uporała się przed własną publicznością z Herthą Berlin, Wolfsburg pokonał 2:1 Stuttgart, Borussia Moenchengladbach odniosła pewny triumf nad FSV Mainz, z kolei Schalke mocno przybliżyło się do Ligi Mistrzów, zwyciężając 2 do 0 z drużyną z Freiburga.