Sport   »   Piłka nożna   »   Bundesliga: Bayern Monachium przegrał z FC Mainz!

Bundesliga: Bayern Monachium przegrał z FC Mainz!

2011.11.28//  P. Rączka
Do sporej sensacji doszło w 14. kolejce Bundesligi, gdzie piłkarze Bayernu Monachium zupełnie niespodziewanie przegrali 3:2 wyjazdowe spotkanie z szesnastym zespołem w tabeli – FC Mainz. Najbardziej z takiego wyniku cieszą się mistrzowie Niemiec, którzy utrzymali pozycję lidera w tabeli. Gospodarze prowadzili już po pierwszej połowie, dzięki bramce w 11. minucie Ivanschitza.
Wyrównanie padło przed upływem godziny gry po strzale van Buytena, lecz po niecałych dziesięciu minutach to znów piłkarze Mainz mogli cieszyć się z prowadzenia. Na kwadrans przed końcem wynik podwyższył Niko Bungert, a Bawarczycy zdołali odpowiedzieć tylko ponownym trafieniem van Buytena.