Bundesliga: Bayern Monachium ograł Schalke, Franck Ribery w dobrej formie

W szlagierowym meczu 23. kolejki piłkarskiej Bundesligi piłkarze Bayernu Monachium pokonali 2:0 Schalke 04 Gelsenkirchen. Gospodarze po niedawnej porażce w Lidze Mistrzów z FC Basel, chcieli udowodnić swoim kibicom, że tamten mecz był tylko wypadkiem przy pracy. Udało im się to znakomicie, bo gra podopiecznych Heynckesa wyglądała bardzo dobrze. Bohaterem spotkania został Franck Ribery, który zdobył obie bramki.
Pierwszy gol padł w 36. minucie, a Francuz popisał się znakomitym przerzutem nad interweniującym poza polem karnym Hildebrandem. Dziesięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie, tym razem Francuz zakończył dwójkową akcje, którą rozgrywał z Thomasem Muellerem.

Bundesliga: Bayern Monachium ograł Schalke, Franck Ribery w dobrej formie Bundesliga: Bayern Monachium ograł Schalke, Franck Ribery w dobrej formie

- Ta wygrana to zasługa całej drużyny. Graliśmy bardzo dobrze pressingiem i mieliśmy sporo okazji na zdobycie bramki. Jednak pod bramką nie zachowaliśmy zimnej krwi. Ale całe spotkanie dominowaliśmy i zgraliśmy na zero z tyłu. Ten mecz pokazał nam w jakim kierunku ma iść drużyna. Każdy musi walczyć za drugiego i czasem robić też tą brudną robotę na boisku. Dziś to wszystko się nam udawało. To droga jaką musimy podążać - powiedział po meczu Jupp Heynckes.