Bundesliga: Arjen Robben bohaterem Bayernu Monachium, 10. wygrana Bawarczyków

2014.11.29//  M. Mikołajczyk
Piłkarze Bayernu Monachium odnieśli w sobotę swoje czwarte z rzędu, a dziesiąte w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach Bundesligi. Bawarczycy tym razem skromnie, bo 1:0 pokonali na wyjeździe Herthę Berlin.

Bohaterem mistrzów Niemiec był Arjen Robben. Holender trzy punkty swojemu zespołowi zagwarantował w 27. minucie, gdy po podaniu od Thomasa Muellera „huknął” z kilkunastu metrów w lewą stronę bramki. Gol – stadiony świata!
Słaby mecz ma za sobą Robert Lewandowski. Polak miał kilka okazji, by wpisać się na listę strzelców, ale jego skuteczność pozostawiała sporo do życzenia. Nasz reprezentant spędził na boisku pełne 90 minut.
Arjen Robben

W innych pojedynkach Bayer Leverkusen rozbił u siebie aż 5:1 FC Koeln, Hoffenheim ograł 4:3 Hannover 96, Werder Brema rozgromił 4:0 Paderborn, a Schalke 04 Gelsenkirchen było wyraźnie lepsze od Mainz (4:1).

Źródło: inf. własna/youtube.com