Brazylia w finale Pucharu Konfederacji

W półfinałowym meczu Pucharu Konfederacji reprezentacja Brazylii pokonała 2:1 Urugwaj i zagra w wielkim finale tych rozgrywek. Jej rywalem będzie będą Hiszpanie bądź Włosi. Pojedynek ten od samego początku budził duże zaciekawienie, bowiem w linii ataku wystąpili znakomici zawodnicy. Po jeden stronie Neymar i Fred, a po drugiej Cavani, Suarez i Forlan. Mistrzowie Ameryki Południowej na pewno będą długo wspominać sytuację z 13. minuty, gdy rzutu karnego nie wykorzystał Forlan – strzał obronił Julio Cesar.
Niewykorzystana sytuacja zemściła się w pod koniec pierwszej połowy, gdy uderzenie Neymara dobił Fred i Canarinhos objęli prowadzenie. Wyrównanie przyszło na początku drugiej połowy, po trafieniu Cavaniego. Wydawało się, że kibiców czeka dogrywka, ale w 86. minucie Neymar idealnie z rzutu rożnego zagrał na głowę Paulinho i Brazylia mogła po chwili cieszyć się ze zwycięstwa.

Brazylia w finale Pucharu Konfederacji Brazylia w finale Pucharu Konfederacji Brazylia w finale Pucharu Konfederacji Brazylia w finale Pucharu Konfederacji Brazylia w finale Pucharu Konfederacji Brazylia w finale Pucharu Konfederacji