Borussia pokonała w sparingu FC Basel

Borussia Dortmund wygrała 3:1 z FC Basel w sparingowym meczu. Znakomicie w zespole wicemistrzów Niemiec zaprezentował się sprowadzony kilka dni wcześniej z Szachtara Donieck - Henrich Mchitarjan. Ormianin wpisał się na listę strzelców, a także zanotował asystę. Na placy gry pojawiło się dwóch naszych reprezentantów, którzy niedawno wrócili do zajęć - Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Łukasza Piszczka na prawej pomocy zastąpił nominalny napastnik Erik Durm.
W pierwszym składzie zabrakło nowego nabytku Pierre-Emericka Aubameyanga, ale zagrał Sokratis Papastathopoulos. Juergen Klopp grał tym samym ustawieniem co zawsze, czyli 4-3-3. Na obie połowy szkoleniowiec desygnował do gry inne jedenastki. W drugiej połowie, gdy na placu gry był "drugi zespół" BVB prezentowało się słabiej, a dominacje przejęli rywale. Mimo to finaliści tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zdołali wygrać te 45 minut 1:0.

Borussia pokonała w sparingu FC Basel Borussia pokonała w sparingu FC Basel Borussia pokonała w sparingu FC Basel Borussia pokonała w sparingu FC Basel Borussia pokonała w sparingu FC Basel Borussia pokonała w sparingu FC Basel