Borussia Dortmund wygrała w Pucharze Niemiec. Polacy rozdawali karty w meczu

2012.08.18//  P. Rączka
Piłkarze Borussii Dortmund pokonali 3:0 FC Oberneuland w wyjazdowym meczu Pucharu Niemiec. Rywale z czwartej ligi nie byli w stanie nawiązać walki z mistrzami Niemiec, przez co ich gra skupiała się głównie na obronie. Wynik już w 10. minucie otworzył Marco Reus, któremu asystował Robert Lewandowski. Na siedem minut przed przerwą podwyższył Kuba Błaszczykowski, a dogrywał mu Łukasz Piszczek.
Ostatni gol padł w drugiej połowie, a zdobył go Ivan Perisić - tym razem asystę zaliczył kapitan reprezentacji Polski. Podopieczni Jurgena Kloppa w całym spotkaniu mieli jeszcze kilka okazji ku temu, aby końcowy rezultat był znacznie bardziej okazały - zabrakło do tego "tylko" odpowiedniej koncentracji, o którą ciężko w starciu ze znacznie niżej notowanym przeciwnikiem.