Borussia Dortmund w półfinale Pucharu Niemiec

W ćwierćfinale Pucharu Niemiec zawodnicy Borussii Dortmund pokonali na wyjeździe 1:0 Eintracht Frankfurt i awansowali do półfinału tych rozgrywek. Kolejnego rywala dla wicemistrzów Niemiec wyłoni losowanie. Po raz kolejny od pierwszych minut na placu gry mogliśmy oglądać Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego. Szkoleniowiec już przed meczem zapowiadał, że na boisku pojawią się najlepsi gracze, gdyż dla niego zdobycie trofeum w tych rozgrywkach jest priorytetowe.
Obie drużyny znakomicie zdawały sobie sprawę, jaka jest stawka tego meczu i od początku dawały z siebie wszystko. Gospodarze choć w pierwszej fazie spotkania utrzymywali się częściej przy piłce, to jednak nie przekładało się to na jakość gry. Inaczej sprawa wyglądała, gdy atakowało BVB, bowiem wtedy od razu było znacznie groźniej. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w ostatnich minutach zamykający akcję Aubameyang.

Borussia Dortmund w półfinale Pucharu Niemiec Borussia Dortmund w półfinale Pucharu Niemiec Borussia Dortmund w półfinale Pucharu Niemiec Borussia Dortmund w półfinale Pucharu Niemiec Borussia Dortmund w półfinale Pucharu Niemiec Borussia Dortmund w półfinale Pucharu Niemiec