Borussia Dortmund przegrała z Bayernem Monachium mecz o Superpuchar Niemiec

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali 2:1 Borussię Dortmund w meczu o Superpuchar Niemiec, który został rozegrany na Allianz Arenie. Podopieczni Juppa Heynckesa tym samym przerwali serię pięciu porażek z mistrzem Niemiec. Obie bramki dla Bawarczyków padły już w pierwszym kwadransie gry. W 6. minucie Weidenfelera pokonał Mario Mandzukić, wykorzystując fatalne błędy całej linii obrony, a pięć minut później Thomas Mueller dobił uderzenie Arjena Robbena, które trafiło w słupek.
Zespół Jurgena Kloppa niemal przez całe spotkanie skupiał się głównie na obronie i szybkich atakach po odbiorze piłki - co nie za bardzo im wychodziło. Na kwadrans przed końcem swojego piątego gola, w ostatnich trzech meczach przeciwko Bayernowi, zdobył Robert Lewandowski, dając sygnał do ataku. Gracze z Monachium dobrze się bronili i do końca nie pozwalali już rywalowi na wypracowanie sobie kolejnej dogodnej okazji.

Borussia Dortmund przegrała z Bayernem Monachium mecz o Superpuchar Niemiec Borussia Dortmund przegrała z Bayernem Monachium mecz o Superpuchar Niemiec

Bayern: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Dante, Jerome Boateng, Emre Can (70. Holger Badstuber) – Luiz Gustavo, Toni Kroos – Arjen Robben (86. Xherdan Shaquiri), Thomas Mueller, Franck Ribery (81. Anatolij Tymoszczuk) – Mario Mandzukić
Borussia: Roman Weidenfeler – Łukasz Piszczek, Neven Subotić, Mats Hummels, Marcel Schmelzer – Ilkay Gundogan, Moritz Leitner (64. Mario Goetze) – Jakub Błaszczykowski (71. Julian Schieber), Marco Reus, Kevin Grosskreutz (64. Ivan Perisić) – Robert Lewandowski