Logo

Boks: Holyfield chce walczyć z Tuą

Amerykański pięściarz - Evander Holyfield wyraził chęć walki z Davidem Tuą. Czterdziestoośmioletni zawodnik pragnie w późniejszym czasie skrzyżować rękawice z Ukraińcem – Władimirem Kliczko. Ewentualne zwycięstwo w pojedynku z Tuą znacznie ułatwiłoby zadanie Amerykaninowi. Nie wiadomo jednak, czy walka w ogóle zostanie zorganizowana. Możemy być jednak pewni, że byłoby to niezwykle interesujące widowisko z udziałem obu bokserów.

Evander Holyfield Evander Holyfield

Ostatnimi czasy wiele mówiło się o tym, że Tomasz Adamek stanie do walki z Davidem Tuą. Popularny „Góral” jednak zaprzeczył jednak tym doniesieniom i poinformował, że do tego typu starcia na pewno nie dojdzie. Adamek mówił również, że Tua jest jego przyjacielem i nie ma zamiaru się z nim potykać.

Evander Holyfield David Tua

„Informacja o walce pomiędzy mną a David’em Tuą to nieporozumienie. Mogę zapewnić, że nie skrzyżujemy rękawic. Roger Bloodworth jest naszym trenerem, więc nie widzę sensu pojedynkowania się z David’em. Obecnie priorytetem jest starcie z Vinnim Maddalone” – obwieścił Adamek.

Adamek zajmuje obecnie pierwszą lokatę w klasyfikacji WBO. „Góral” objął prowadzenie w rankingu w sierpniu roku 2010. Wtedy wyprzedził David’a Tuę, który w swojej walce zremisował z Monte Barrettem.

David Tua David Tua

2010-11-11 - J. Knop

0

Komentarze do:
Boks: Holyfield chce walczyć z Tuą

Podobne artykuły i galerie