Logo

Boks: Haye pragnie rewanżu z Kliczką

David Haye obwieścił, iż pragnie rewanżowego pojedynku z Władimirem Kliczką. Anglik poinformował również, że walka musiałaby odbyć się przed 13 października 2011 roku. Przypomnijmy, że „Hayemaker” wielokrotnie zapowiadał zakończenie sportowej kariery, po ukończeniu 31 lat.
W sobotę Kliczko wypunktował Haye’a w wymiarze 117:109, 118:108 i 116:110. Tym samym Ukrainiec wzbogacił swoje konto o pas mistrzowski organizacji WBA. W przeciągu dwunastu rund walki „Dr Stalowy Młot” wykazywał się większą aktywnością od Anglika, tak więc wygrał zasłużenie. Haye prezentował się bardzo dobrze, ale nie zdołał pokonać rywala.

David Haye David Haye

Nie ma wątpliwości, iż byłem gorszy od Władimira. Nie miałem z nim większych szans. To najlepszy pięściarz globu. Sądzę, jednak iż powinniśmy zmierzyć się raz jeszcze, by pokazać całemu światu kawałek dobrego boksu” – powiedział Haye.

David Haye Władimir Kliczko

Myślę, że mogę wygrać z Kliczką, jeśli tylko uda się zorganizować rewanż. Teraz jednak decyzja należy do niego. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Poprzednio chciał mnie znokautować, lecz nie zdołał tego zrobić. Czekam więc na ruch ze strony Władimira” – dodał.

Władimir Kliczko nie odniósł się jeszcze do propozycji „Hayemakera”. Stwierdził natomiast, iż na razie nie zamierza nawet o tym myśleć.

Władimir Kliczko Władimir Kliczko

Od zakończenia ostatniej walki minęło niewiele czasu. Nie jestem w stanie określić, jaką decyzję podejmę w tej sytuacji. To wymaga głębszego zastanowienia, a Haye musi poczekać. Nie ukrywam, iż podoba mi się taki układ" – ogłosił Ukrainiec.


2011-07-04 - J. Knop

3

Komentarze do:
Boks: Haye pragnie rewanżu z Kliczką

Maniek1 2011-07-04 20:37

Ciekawe, czy sie Kliczko zgodzi co by nie bylo strasznie duza kasy dostali za ostatnio walke.

milanista 2011-07-06 15:29

Kliczko może się zgodzić, ale jako mistrz będzie chciał dostać większą kasę niż Haye, a ten będzie pewnie robił problemy. Poza tym już widzę że sie milutki zrobił i grzeczny, wszystko po to żeby Kliczkę zachęcić do walki, bo gdyby dalej pyskował to pewnie nic by z tego nie było ;) Ja na miejscu Kliczki nie dałbym mu rewanżu. Haye sam planował pokonać jednego i drugiego Kliczkę, a później zakończyć karierę nie dając im okazji do rewanżu. Niech spada, ja bym go olał - niech kończy z boksem tak jak planowal ;D

Asik 2011-07-06 17:10

Z tego co czytałem promotor Wladka stwierdzil ze rewanz ich nie interesuje i planuja zorganizowac gale w USA ( prawdopodobnie przeciwnikiem bedzie Areola ) :) cos niby Witalij mowil ze moglby go zlac, ale nie wydaje mi sie zeby Haye zgodzil sie na ich warunki $$.

Podobne artykuły i galerie