Biathlonowe ME: Monika Hojnisz zdobył złoty medal

Monika Hojnisz zdobyła złoty medal w biathlonowych mistrzostwach Europy w Bansku w biegu pościgowym na dystansie 10 km. Polka okazała się dziś bezkonkurencyjna - nie zanotowała żadnego pudła na strzelnicy, dzięki czemu na mecie miała przewagę 42 sekund nad drugą Franziską Preuss. Zawodniczka UKS Lider Katowice objęła prowadzenie już po pierwszym strzelaniu i nie oddała go do samego końca, a z każdym kolejnym kilometrem powiększała tylko swoją przewagę.

Biathlonowe ME: Monika Hojnisz zdobył złoty medal Biathlonowe ME: Monika Hojnisz zdobył złoty medal

Brązowa medalistka biegu masowego z Novego Mesta zaprezentowała dziś znakomitą formę i nawet gdyby nie patrząc na jej dobre strzelanie, to i tak była najszybsza na trasie. W rywalizacji wzięło udział 36 biathlonistek, a dublowania uniknęło połowa z nich. To kolejny znakomity występ 21-latki w ostatnim czasie.