Sport   »   Piłka nożna   »   Bayern Monachium zmiażdył Eintracht w Bundeslidze

Bayern Monachium zmiażdył Eintracht w Bundeslidze

2014.02.02//  P. Rączka
Bayern Monachium nie zwalnia tempa w drodze po kolejne mistrzostwo Niemiec. Tym razem podopieczni Josepa Guardioli wygrali aż 5:0 z Eintrachtem Frankfurt, odnosząc 11 zwycięstwo z rzędu. Wynik w 12. minucie gry otworzył Mario Goetze, wykorzystując podanie od Mario Mandżukica. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Franck Ribery, który najlepiej odnalazł się w polu karnym. Po zmianie stron Bawarczycy ciągle dyktowali tempo gry.
Kolejne trafienia były autorstwa Arjena Robbena, a także Dantego. W samej końcówce gości dobił Chorwacki napastnik. - To był nas najlepszy mecz u siebie. Jestem bardzo zadowolony. Gratuluję moim zawodnikom, bowiem zagrali bardzo, bardzo dobrze. Kontrolowaliśmy całe spotkanie, mieliśmy ogromne posiadanie piłki i przeprowadziliśmy wiele różnych ataków na bramkę rywala. Cieszę się również z powodu kibiców. W minionej rundzie miałem wrażenie, że publiczność zawsze była znudzona na naszym stadionie – powiedział Guardiola.