Sport   »   Piłka nożna   »   Bayern Monachium zdobył Pucharu Niemiec

Bayern Monachium zdobył Pucharu Niemiec

2013.06.02//  P. Rączka
Piłkarze Bayernu Monachium po raz kolejny potwierdzili swoją dominacje w tym sezonie. W finale Pucharu Niemiec pokonali 3:2 VfB Stuttgart i dzięki temu zwycięstwu zdobyli potrójną koronę – wcześniej sięgneli po mistrzostwo Niemiec i wygrali Ligę Mistrzów. Było to ostatnie spotkanie Juppa Heynckesa w roli trenera Bawarczyków. Szkoleniowiec wpisał się na długie lata w historię klubu, a jego wynik będzie miał niezwykle ciężko pobić sam Pepe Guardiola.
Najlepszy aktualnie zespół w Europie już po godzinie gry prowadził różnicą trzech goli. Wynik w pierwszej połowie otworzył z rzutu karnego Thomas Mueller, a zaraz po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mario Gomez. Rywale nie odpuszczali i po dwóch golach Martina Harnika złapali kontakt. Okazji do wyrównania w ostatnich dziesięciu minutach nie brakowało, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.