Australian Open: Marcos Baghdatis zniszczył cztery rakiety w niecałą minutę

Ciekawy sposób na rozładowanie emocji w trakcie meczu ze Stanislasem Wawrinką znalazł Marcos Baghdatis. Cypryjski tenisista po przegranym serwisie w trzecim secie, korzystając z chwili przerwy, postanowił sobie nieco odreagować... niszcząc cztery rakiety – przegrywał wtedy 0:2 w setach. Taki sposób rozładowania emocji pomógł mu poprawić swoją grę, bowiem trzeci set należał ostatecznie do niego. Czwarta odsłona okazała się jednak ostatnią, a nerwowy Baghdatis przegrał ją 1:6.
Wartość każdej z rakiet jest wyceniania na 1,2 tys. dolarów. Trzeba przyznać, że taka forma odstresowania jest troszkę kosztowna, jednakże gdyby zabrał ich ze sobą kilkadziesiąt więcej, to kto wie czy nie awansowałby do III rundy.

Australian Open: Marcos Baghdatis zniszczył cztery rakiety w niecałą minutę Australian Open: Marcos Baghdatis zniszczył cztery rakiety w niecałą minutę

Słowa uznania wyraziła Serena Williams, której również zdarzało się czasem cisnąć rakietą w kort. - Nigdy nie udało mi się zrobić tego co on. Wow, to naprawdę imponujące. Zdarzało mi się łamać wiele rakiet, czasami robię to na treningach, jednak na meczach już mi się to nie zdarza – powiedziała pięciokrotna triumfatorka AO.