Sport   »   Tenis   »   Australian Open: Agnieszka Radwańska w IV rundzie

Australian Open: Agnieszka Radwańska w IV rundzie

2013.01.18//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska bez najmniejszych problemów wygrała 6:3, 6:1 z Heather Watson i awansowała do 1/8 wielkoszlemowego turnieju Australian Open, gdzie pula nagród wynosi 30 mln dol. Dla Polki było to już dwunaste zwycięstwo z rzędu w tym sezonie - nie zanotowała jeszcze żadnej porażki. W pierwszym secie Brytyjka miała szansę przełamać "Isię" na 3:1, ale ta sztuka jej się nie udała - po chwili przegrywała 2:5 i ostatecznie udało jej się ugrać tylko jeszcze jednego gema.

W drugiej secie rywalka Radwańskiej kompletnie nie podjęła walki, przez co szybko zaczęła przegrywać 5:0. Agnieszka w końcówce nieco odpuściła, dzięki czemu Watson zdołała wygrać honorowego gema. Czwartej rakiecie świata wychodziło w tym meczu niemal wszystko, co dobrze wróży przed kolejnym spotkaniem.