Atletico Madryt zagra w finale Ligi Europejskiej. Valencia znów przegrała

2012.04.27//  P. Rączka
Valencia CF nie zdołała odrobić strat z pierwszego meczu, w którym przegrała 2:4. Tym razem Nietoperze również okazały się gorsze od Atletico Madryt, ulegając na własnym stadionie 0:1. Początek spotkania był bardzo niemrawy, dopiero po dwudziestu minutach gospodarze stworzyli pierwszą dogodną okazje na strzelenie gola zmarnował Feghouli. Przyjezdni mieli pod koniec pierwszej połowy sytuacje meczową, jednak Diego Alves ubiegł Falcao.
Goście skupiali się głównie na defensywie, lecz to oni zdobyli - jak się później okazało, jedyną bramkę w tym meczu. W 60. minucie Adrian Lopez otrzymał piłkę od Diego i znakomitym strzałem przypieczętował awans swojej drużyny. Do ostatnich minut zespoły już tylko czekały na końcowy gwizdek.