Atletico Madryt pokonał i wyeliminował Hannover 96 z Ligi Europejskiej

2012.04.06//  P. Rączka
Piłkarze Hannoveru 96 nie zdołali odrobić strat z pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Europejskiej, gdzie przegrali wyjazdowe spotkanie 1:2 z Atletico Madryt. Również i tym razem zespół z Hiszpanii okazał się lepszy od rywala, wygrywając takim samym wynikiem i zapewnił sobie grę w półfinale. Gospodarze odważnie zaatakowali w pierwszych minutach, jednak nie zostało to uwieńczone zdobytą bramką. Z czasem coraz śmielej radzili sobie Los Indios.
Nieskuteczność graczy z Bundesligi została ukarana w 63. minucie, a na listę strzelców wpisał się Adrian Lopez. Podopieczni Mirko Slomki odpowiedzieli dopiero 81. minucie - bramkę strzelił Mame Biram Diouf. Pięć minut później na boisku pojawił się Artur Sobiech, aby szukać gola dającej swojej drużynie szanse na awans. Niestety zaraz po tym jak pojawił się na boisku, król strzelców poprzedniej edycji - Radamel Falcao - przypieczętował awans Atletico.