Logo

Artur Szpilka pogromcą Tomasza Adamka! "Góral" zdetronizowany w Krakowie!

Miłośnicy polskiego boksu z niecierpliwością czekali na finałowe starcie gali Polsat Boxing Night. Wisienką na torcie sobotniego wydarzenia w Krakowie był pasjonująco zapowiadający się pojedynek Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem. Obaj panowie od dłuższego czasu rozgrzewali atmosferę, regularnie obrzucając się błotem.

Artur Szpilka Tomasz Adamek

Dość nieoczekiwanie zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł „Szpila”, który wygrał jednogłośnie na punkty złożoną z dziesięciu rund walkę (98:92, 96:94, 96:94). Leworęczny zawodnik z Wieliczki był wyraźnie szybszy od „Górala” i pokazał, że należycie odrobił lekcję przed bitwą ze swoim bardziej utytułowanym przeciwnikiem.

Tomasz Adamek Artur Szpilka

Szpilka swój pojedynek rozegrał doskonale taktycznie - rozpoczął spokojnie, by potem zafundować Adamkowi „bomby”, był konsekwentny, w momentach zagrożenia stosował skuteczne uniki. Zawodnik Fiodora Łapina dzięki wygranej zdobył tytuł mistrza Polski wagi ciężkiej i upragniony pas IBF International.

Z kolei pokonany „Góral” ogłosił po porażce, że to była prawdopodobnie jego ostatnia walka w karierze, bo jak powiedział, „trzeba wiedzieć, kiedy odejść”.

Artur Szpilka Artur Szpilka
Artur Szpilka Artur Szpilka Artur Szpilka

2014-11-09 - M. Mikołajczyk

0

Komentarze do:
Artur Szpilka pogromcą Tomasza Adamka! "Góral" zdetronizowany w Krakowie!

Podobne artykuły i galerie