2014.11.09//  M. Mikołajczyk
Piłkarze Ajaxu Amsterdam zgodnie z przewidywaniami nie mieli większych problemów z pokonaniem Cambuur w meczu 12. kolejki Eredevise. Mistrzowie Holandii ograli na wyjeździe swoich rywali 4:2, choć to gospodarze nieoczekiwanie otworzyli wynik spotkania.

Już w 2. minucie pojedynku stojącego między słupkami Jaspera Cillessena nieoczekiwanie pokonał Sebastian Steblecki, wykorzystując dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów. Miejscowi z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo nieco ponad kwadrans później gola na wyrównanie z kilkunastu metrów zdobył Arkadiusz Milik, który tym razem zdobył uznanie w oczach Franka de Boera i znalazł się w wyjściowym składzie. Polski napastnik futbolówkę do siatki „wpakował” również w 60. minucie.
Cały mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 4:2 na korzyść Ajaxu, który nie zamierza rezygnować z walki o obronę mistrzowskiego tytułu i z niecierpliwością czeka na potknięcie liderów ligowej tabeli, czyli PSV Eindhoven.