Logo

Anastasi szkoleniowcem polskich siatkarzy

Andrea Anastasi został dzisiaj wybrany na nowego szkoleniowca reprezentacji Polski siatkarzy. 50-letni Włoch, który wygrał głosowanie podczas posiedzenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, prowadził przez ostatnie trzy lata reprezentację swojej ojczyzny.

Andrea Anastasi Andrea Anastasi

Anastasiego wybrano trenerem kadry po tym, jak niepowodzenie zakończyły się negocjacje między PZPS a Jackiem Nawrockim. Trener Skry Bełchatów nie chciał dla nowego stanowiska porzucić posady w klubie.

Andrea Anastasi

Włoch, podobnie jak Daniel Castellani, został zwolniony po słabym występie na Mistrzostwach Świata, których gospodarzem była ekipa Italii. Jego los ważył się do ostatniego momentu, gdyż tamtejsza federacja była podzielona w tej kwestii. Zdaniem włoskich mediów o wyrzuceniu Anastasiego i zatrudnieniu 41-letniego Mauro Berruto przesądziły polityczne naciski na szefów związku.

Jako szkoleniowiec Włoch zdobył dwa tytuły w Lidze Światowej, olimpijski brąz w Sydney oraz dwa mistrzostwa Europy. Ostatni sukces powtórzy w 2007 roku z reprezentacją Hiszpanii.


2011-02-03 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
Anastasi szkoleniowcem polskich siatkarzy

Podobne artykuły i galerie