Logo

Alonso: Casillas tak dobry jak zwykle

Hiszpański pomocnik Xabi Alonso jest pewien, że Iker Casillas jest w stanie przystosować się do nowej piłki, jaka używana będzie podczas Mundialu w RPA.

Iker Casillas Iker Casillas

Casillas był niezadowolony ze sposobu zachowywania się piłki w czasie jej lotu po uderzeniu. Przekonał się o tym boleśnie podczas meczu Hiszpanii z Arabią Saudyjską, który Hiszpanie szczęśliwie wygrali w stosunku 3-2, po bramce w doliczonym czasie gry.

Piłka Mistrzostw Świata 2010

Hiszpański etatowy bramkarz reprezentacyjny, wiele razy trzymał piłkę w rękach podczas meczu i był wyraźnie sfrustrowany. Jednak, Alonso sądzi, że ich kapitan będzie potrafił obchodzić się z tym modelem futbolówki, jak z każdym poprzednim.

W komentarzu dla gazety Marca Alonso powiedział: „Widzę go tak jak zawsze, da radę. Musimy przyzwyczaić się do trajektorii lotu piłki, ale sądzę, że im dłużej będziemy jej używać tym większy komfort będziemy czuć podczas gry".Casillas dołączył do grona zawodników, którzy są rozczarowani modelem piłki jaka została przygotowana na Mistrzostwa Świata 2010. Wcześniej o swoim niezadowoleniu wspominali: Brazylijczyk -  Julio Cesar i Anglik - Joe Hart.


2010-06-01 - J. Knop

0

Komentarze do:
Alonso: Casillas tak dobry jak zwykle

Podobne artykuły i galerie