Agnieszka Radwańska w półfinale turnieju WTA w Katowicach

Agnieszka Radwańska ponownie nie zawiodła swoich kibiców i zgodnie z planem awansowała do półfinału turnieju WTA w Katowicach. Polka tym razem odprawiła z kwitkiem Yvonne Meusburger.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Trzecia rakieta świata na wygranie meczu z Austriaczką potrzebowała 73 minut. Pierwszy set był bardzo wyrównany i krakowianka zwycięstwo zapewniła sobie dopiero po dziesiątym gemie. Znacznie mniej do powiedzenia rywalka naszej tenisistki miała w drugiej partii. „Isia” całkowicie zdominowała rywalizację na katowickim korcie, wygrywając ostatecznie 6:1.

Agnieszka Radwańska

Faworytka gospodarzy kontynuuje więc swój marsz po turniejowy triumf. Radwańska w swoich poprzednich spotkaniach ograła Czeszkę Kristinę Pliskovą oraz Włoszkę Francescę Schiavone. Rozstawiona z numerem pierwszym Polka w następnej rundzie zmierzy się z dobrze jej znaną Alize Cornet. Francuzka awans do najlepszej „czwórki” wywalczyła po zaciętym boju z Klarą Koukalovą.