ATP World Tour Finals: Federer pokonał Ferrera

Szwajcar - Roger Federer zwyciężył w spotkaniu z Hiszpanem - Davidem Ferrerem w stosunku 6:1, 6:4. Mecz odbywał się w ramach rozgrywek grupy B turnieju ATP World Tour Finals w Londynie. Przypomnijmy, że pula nagród zawodów opiewa na 5 mln funtów.

Roger Federer Roger Federer

Szwajcarski tenisista rozegrał świetne spotkanie. Podczas pierwszego seta trzykrotnie przełamał podanie rywala i doskonale wykorzystywał każdy jego błąd. Ferrer zaś, był bezradny wobec lepiej dysponowanego wicelidera rankingu ATP. W drugim secie Hiszpan starał się dotrzymać kroku Federerowi, lecz ten kontynuował swoją taktykę i bez większych problemów zakończył pojedynek na swoją korzyść.

Roger Federer David Ferrer

W tej sytuacji Federer ex aequo z Andy’m Murray’em zajmuje pierwsze miejsce w grupie B. Obaj zawodnicy zmierzą się ze sobą we wtorek.