ATP Szanghaj: Kubot przegrał z Isner'em

Polski tenisista – Łukasz Kubot przegrał spotkanie z Amerykaninem – John’em Isner’em w wymiarze 6:4, 6:7 (9-11), 6:7 (7-9). Mecz rozgrywany był w ramach pierwszej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju.

Łukasz Kubot Łukasz Kubot

W pierwszym secie Kubot zaledwie raz zdołał przełamać serwis rywala. Później gra stawała się coraz bardziej wyrównana. W drugim secie Kubot miał szansę zwycięstwa w tie – breaku, lecz nie zdołał wykorzystać piłek meczowych przy prowadzeniu 6-5 i 8-7. Podobnie zachował się przy stanie 9-8. Isner wykorzystał słabość przeciwnika i bez problemu zdobył trzy kolejne punkty. W trzecim secie zimną krwią wykazał się Isner i rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść w tie – breaku. Mecz trwał blisko trzy godziny.

W Szanghaju Kubot zagra jeszcze w rozgrywkach debla ze swoim stałym partnerem Oliverem Marachem. W pierwszej rundzie polsko – austriacki debel ma wolny los i czeka na kolejnych rywali, których wyłoni potyczka pomiędzy Szwedem - Robertem Lindstedtem i Rumunem - Horią Tecau oraz Austriakiem – Julianem Knowlem i Andym Ramem z Izraela.