ATP Rzym: Łukasz Kubot przegrał z Tomasem Berdychem

Łukasz Kubot przegrał 4:6, 1:6 z Tomasem Berdychem w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie, gdzie pula nagród wynosi 2 950 475 euro. Rozstawiony z numerem siódmym Czech, zmierzy się w kolejnej rundzie z Nicolasem Almagro.

ATP Rzym: Łukasz Kubot przegrał z Tomasem Berdychem ATP Rzym: Łukasz Kubot przegrał z Tomasem Berdychem

Początek spotkania w wykonaniu Polaka był znakomity. Nasz najlepszy tenisista wyszedł na prowadzenie 4:2 i był o krok od wygranej. Berdych zdołał jednak przełamać Kubota i nie oddał rywalowi już żadnego gema w tym secie.

W drugiej odsłonie Łukasz już nie istniał i tylko wyczekiwał "wyroku" i tym samym zakończenia spotkania. Czech wyszedł dość szybko na prowadzenie 5:0 i później spokojnie dograł końcówkę. Mecz trwał godzinę i 20 minut. Polak miał bardzo duże problemy z serwisem, jednak trzeba przyznać, że pogoda też nie dopisywała - było bardzo wietrznie.