ATP Madryt: Fyrstenberg i Matkowski przegrali z Bryan'ami

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski ulegli w pojedynku z Amerykanami – Bob’em i Mike’m Bryan'ami w wymiarze 3:6, 4:6. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek ćwierćfinału turnieju ATP w Madrycie. Pula nagród zawodów opiewa na 2,8 mln euro.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski

Pierwszy set był dość wyrównany. Fyrstenberg i Matkowski rozpoczęli całkiem nieźle, lecz z upływem czasu ich skuteczność malała. Polacy popełnili sporo niewymuszonych błędów, które z zimną krwią i precyzją wykorzystywali rywale. Dzięki temu Bryan’owie mogli zapisać seta na swoje konto.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy zupełnie inny obraz gry. Bryan’owie narzucili popularnym „Frytce” i „Matce” swoje tempo gry i konsekwentnie realizowali założenia taktyczne obrane przed wyjściem na kort. Polacy prezentowali się nieco słabiej niż w poprzedniej partii i tym samym nie mogli zbyt wiele zdziałać. Ostatecznie Bryan’owie nie dali szans polskim zawodnikom i odnieśli zwycięstwo w tym spotkaniu.